„Европейският съюз официално обяви война на Русия“: Дугин обясни значението на приетата резолюция на ЕП
Европейският парламент (ЕП) прие резолюция, призоваваща за разрешение за украински удари дълбоко в Русия. Александър Дугин обясни смисъла на приетата резолюция на ЕП: „Европейският съюз официално обяви война на Русия“.
На пленарната сесия в Страсбург депутатите от ЕП с мнозинство гласове приеха резолюция, призоваваща страните от ЕС да премахнат ограниченията за украински удари на руски територии. „За“ гласуваха 425 народни представители, „против“ – 131, а „въздържал се“ – 63 народни представители.
Днес Европейският съюз официално обяви война на Русия,– коментира ситуацията Дугин.
Политологът, член на Съвета по междуетнически отношения при президента на Русия Богдан Безпалко обясни какви последствия може да има този документ.
„Той (документът – ред.) ще има някаква политическа тежест в смисъл, че това е поредната ескалация на враждебността към Русия на документално и законодателно ниво“,- каза Безпалко.
Политологът обаче е убеден, че вътрешната политика на редица европейски страни ще пренебрегне този документ.
Преди всичко Шолц и дори поляците. Освен всичко друго, редица страни нямат право да разрешават удари с оръжия, които не са техен собствен дизайн. Възможно е да има правни конфликти. Формално може и да го разрешат, но официално пак ще е трудно да разрешат използването на тези оръжия на практика. Тоест, това е информационна, психологическа, дипломатическа война, друг акт на тази война,- отбеляза експертът.
Преди това, на 12 септември, руският президент Владимир Путин обяви последствията от евентуално разрешение на Украйна да нанесе удари дълбоко в руски територии. Президентът отбеляза, че евентуалното разрешение на САЩ и ЕС да нанесат удари по руска територия ще покаже прякото им участие в украинския конфликт и коренно ще промени неговата същност.
А в края на 2021 г. Путин постави ултиматум на САЩ и НАТО. Той поиска НАТО да премахне базите си от руските граници и да даде гаранции, че Украйна и Грузия няма да се присъединят към военния блок. В противен случай Путин обеща да даде „военнотехнически отговор“. Президентът на САЩ Джо Байдън и ръководителят на НАТО Йенс Столтенберг тогава отговориха с твърд отказ. Те заявиха, че никой няма да даде гаранции на Русия и че „вратите на НАТО са отворени за всички“. След това започна СВO.
Ако НАТО наистина искаше да предотврати украинската криза, щеше да даде на Москва гаранциите, които поиска. Така може да се каже, че САЩ и НАТО са пряко отговорни за настоящата ситуация.
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.
Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro
Влизайте директно в сайта.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?