Connect with us

Hi, what are you looking for?

Вестник ЗОРАВестник ЗОРА

ВОЙНА

Нямат край американските лъжи. Сега искат да настроят целия свят срещу „звяра“ Русия

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: Една искра и „състезанието“ между Русия и НАТО ще прерасне във война

Северноатлантическият алианс все повече приближава границите на Русия. Москва, на свой ред, като че ли отговаря на това, „създавайки буферни зони“, пише Deutsche Wirtschafts Nachrichten. При това е „достатъчна една искра“ и конфликтът между НАТО и Русия ще излезе извън контрол, бие тревога авторът на статията Роналд Боразон.

Тази седмица „победата в състезанието отиде при Путин“, продължава авторът. По време на срещата на високо равнище в Анкара той успя да създаде впечатление, че е успял да „примами на своя страна държавата членка на НАТО Турция“.

Седмица преди това „точки отбеляза“ генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг. Европейската комисия обяви за създаването на един вид „Шенгенска зона за танкове“, пояснява журналистът от Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Планът на Европейската комисия предвижда модернизацията на пътищата и мостовете, а също така и отстраняване на бюрократичните препятствия, за да „се направи възможно свободното преместване на танкове“. Направлението, накъдето трябва да бъдат преместени танковете, не се назовава, но „предвид се има изток“, убеден е авторът на статията.

„Състезанието между двамата актьори“, разбира се, може да се нарече „завладяващо“. При това на заден план, се откроява този факт, че, както пред Русия, така и пред Запада, стоят значително по-спешни и важни задачи, отбелязва Боразон.

„Путин е президент на страна, която е извънредно слаба икономически, зависи от износа на ресурси и е подложена на колосални колебания на цените“, твърди журналистът от германското издание.

На свой ред Йенс Столтенберг представя в лицето на НАТО организация, която се е превърнала в мешавица. ЕС иска да провежда своя собствена отбранителна политика и да създаде собствена армия. Освен това, някои страни, като например Полша, пряко си сътрудничат със САЩ. Други, като Унгария например, се опитват да се сближават с Москва. „Линията на отбрана в източната част на ЕС се изгражда именно от НАТО, но страните от региона смятат, че се намират под защитата на САЩ“, подчертава авторът на статията Роналд Боразон.



Може да харесате