Connect with us

Hi, what are you looking for?

Вестник ЗораВестник Зора

БЛОГ

Психолози – обаче за властта

„Бедствията не са съдба“ – това ни казват в един клип на Би Ти Ви за поредните наводнения.
Наистина ли бедствията не са ВЕЧЕ част от Българската Съдба?
Дали така мислят и хората, които ги давят за поредна година?
Така ли ще ги утешаваме – че бедствията не са съдба?

***
И после ведро ни съобщават, че психолози щели да помагат на пострадалите от наводненията.
Това си е жива подигравка.
Не е ли по-разумно психолозите да помагат на властниците – за да преодолеят кризите на съвестта си.
Ако тя не е в постоянен отпуск.

***
Какво ще помогне някой психолог-пенкилер на клетия бедняк, останал с един фризер и с едно куче – то пък да му напомня за кучешката му съдба.

***
И кой психолог ще е толкова студенокръвен, та да „помага“ по такъв начин?
Какво ще казва на клетниците, които сякаш живеят в 19-и век?
С какви лъжи ще ги баламосва, ако изобщо го слушат?
Как ще ги утешава: гледай ведро на живота, бъдещето ти ще е още по-розово – така ли?
Бъди доволен, че си работил цял живот – и накрая те удавиха в калта.
Трябва да си щастлив, че си оцелял.

Не се тревожи, и това ще мине и замине – пък догодина пак ще се видим.
Обаче наводнението не ти е съдба.

***
Пращането на психолози ще бъде живо варварство.
Дали ще се намерят кандидати, които да участват в подобно изтезание?
И как ще помогне един психолог на човек, който е обеднен – и не отсега – до крайна степен.
Който е останал сам самичък – и Нощта отдавна е паднала за него.

***
По-добре психолозите да дундуркат властниците от всякакъв калибър.
Тях да питат, кога Властта се превръща в бедствие.

***
И отново не стана ясно, кой/чий язовир донесе Злото.
Селата са удавени от поройните дъждове, а най-големият язовир – празен.
Не ви трябват психолози – ами разберете, кой дави хората.

***
Обаче и досега не стана ясно, кой удави село Бисер.
През февруари „отбелязаха“ петгодишнината от потопа там.
Пак тогава съобщиха, че не е известно, чия собственост са 176 – 176! – язовира.
176 цъкащи бомби!
Минаха осем месеца – някой да е чул да е направено нещо смислено?

***
Сякаш просто искат хората да се примирят.
Да приемат, че сме Раят на Бедствията.

Чака се пълното примирение.

***

Originally posted 2017-10-31 20:49:28.

Може да Ви хареса

ПАРИ

• В едно ТВ предаване Борисов се хвалеше, че знаел финансите отлично!!!??? • Средствата на резервния фонд, които след време трябва да допълват основните...

СВЯТ

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей на среща с президента на Русия Владимир Путин каза, че сътрудничеството между Техеран и Москва ще помогне...

ФОКУС

Баси заглавието. Само че той бил там преди пет дни. И сега? Да му дадем медал ли? Най интересното е че при всякаква ситуация...

АНАЛИЗИ

Проф. Андрей Фурсов: Светът още не е готов за нова Ялта. Историкът Андрей Фурсов поставя под съмнение една от най-популярните геополитически тези през последните...